تعمیر ظرفشویی

تعمیر ظرفشویی در اصفهان و نگهداری ساده 90 درصد مشکلات ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد و در این مقاله برای مشکلات رایج راه‌حل‌هایی ارائه می‌کنیم؛ به عنوان مثال، ظروف تمیز بیرون نمی‌آیند، ماشین ظرفشویی آب می‌ریزد، دستگاه روشن نمی‌شود و… ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه خودتان تعمیرات را انجام دهید و در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

آیا ظروف شما کثیف و لکه دار بیرون می‌آیند؟ آیا ماشین ظرفشویی شما به سادگی روشن نمی شود؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید و این شکایت اکثریت قریب به اتفاق مشکلات ماشین ظرفشویی را تشکیل می‌دهند. اما اکنون یک خبر خوب برایتان داریم: شما می‌توانید این مشکلات را در حدود 90 درصد مواقع بدون تماس با تعمیرکار ماشین ظرفشویی حل کنید. اکثر تعمیرات ماشین ظرفشویی فقط شامل تعمیر و نگهداری معمولی است و نیازی به ابزار یا مهارت خاصی ندارد و هزینه کمی داشته یا بدون هزینه خواهدبود. برای آشنایی با نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند؟

ماشین ظرفشویی مانند ماشین لباسشویی پر نمی شود؛ در عوض، 2 تا 3 گالن آب به قسمت پایینی وان سرازیر شده و با مواد شوینده مخلوط می‌شود و آب و مواد شوینده از طریق بازوهای اسپری چرخان به ظروف پمپ خواهدشد. سپس آب شستشو تخلیه می‌شود و برای شستشوی ظروف با آب شیرین جایگزین می‌گردد.

این چرخه اغلب چندین بار تکرار خواهدشد و تایمر حجم آب را تنظیم می‌کند. یک المنت گرم‌کننده در نزدیکی پایین، دمای آب ماشین ظرفشویی را به 140 تا 160 درجه فارنهایت افزایش می‌دهد و این عنصر همچنین به خشک شدن ظروف پس از اتمام دوره‌های شستشو و آبکشی کمک می‌کند. برای تعمیر ظرفشویی در اصفهان می‌توانید از پشتیبانی وب سایت ما کمک بگیرید.

ظروف شما تمیز بیرون نمی آیند

1:ماشین طرفشویی را برای تمیز کردن، آماده کنید

بازوی اسپری ماشین ظرفشویی را بردارید تا تمیز شود. درپوش را باز کنید، آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و بازو را بردارید.

پایه ماشین ظرفشویی و بازوی اسپری را با یک مسواک تمیز کرده و با یک اسفنج پاک کنید؛ زیرا گریس و زباله روی این قسمت‌ها جمع می‌شود.

یک سیم را در سوراخ‌های بازوی اسپری ماشین ظرفشویی فرو کنید تا زباله‌های جمع شده در داخل آن پاک شود. سپس بازو و درپوش اسپری را تعویض کنید. اگر ماشین ظرفشویی بازوی اسپری بالایی دارد، آن را نیز تمیز کنید.

2: سوئیچ شناور را بردارید

3: سوئیچ شناور را تمیز کنید

تمام قسمت‌های قابل دسترسی سوئیچ شناور را تمیز کرده و با مسواک و اسفنج این کار را انجام دهید. سپس درپوش را تعویض کنید.

4: پانل‌های برق را بردارید

برق و جریان آب ماشین ظرفشویی را قطع کنید. سپس دو پانل پایینی زیر در را باز کرده و بردارید.

5: لوله تغذیه و سیم‌های برق را بردارید

مهره را با یک آچار از اتصالات فشاری خارج کنید تا لوله مسی تامین آب آزاد شود. پوشش سیم و سیم‌های برق را بردارید. سپس مهره‌های نگهدارنده شیر را به قاب فلزی ماشین ظرفشویی باز کنید.

6: لوله را از دریچه ورودی خارج کنید

گیره‌های فنری را که لوله لاستیکی را به شیر متصل می‌کند آزاد کرده و لوله را بیرون بکشید. برای این کار می‌توانید از انبر سوزنی بینی استفاده کنید.

7: قطعات شیر را برای تمیز کردن بردارید

پیچ‌هایی را که فیتینگ فشاری را روی بدنه شیر نگه می‌دارد، باز کرده و صفحه را با انبر سوزنی جدا کنید. برای مونتاژ آسان، تمام قطعات حذف شده را روی یک سطح شفاف ردیف کرده و صفحه نمایش را خوب بشویید. شیر را دوباره جمع نموده و دوباره نصب کنید.

نکات مهم پیرامون تعمیر ظرفشویی در اصفهان

  • آیا ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد بار می‌کنید؟ دستورالعمل‌های سازنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن را به درستی بارگیری کرده‌اید.
  • آیا ظروف زیر سبد پایین می‌افتند؟ بازوی اسپری در صورت انسداد نمی تواند بچرخد.
  • آیا از ظروف مناسب استفاده می‌کنید؟ مواد شوینده چطور؟
  • آیا به طور معمول تکه‌های غذا را قبل از گذاشتن ظرف‌ها در قفسه‌ها بر می‌دارید؟
  • اگر آب شما بسیار معدنی است، آیا از یک ماده شستشوی مخصوص استفاده می‌کنید؟ آب سخت می‌تواند یک لایه رسوب روی ظروف باقی بگذارد.
  • نکته: اضافه کردن یک ماده نرم‌کننده آب می‌تواند عملکرد ماشین ظرفشویی را به طور چشمگیری بهبود بخشد.
  • آیا دمای آب به اندازه کافی بالاست؟ این موضوع می‌تواند یک مسئله پیچیده باشد.

بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای عناصر گرمایشی هستند که دما را تا حدود 140 درجه افزایش می‌دهند. با این حال، برخی از ماشین‌های ظرفشویی تقویت کننده گرمایش ندارند و به آب خانگی در حدود 140 درجه نیاز خواهندداشت. بنابراین ابتدا دفترچه راهنمای مالک را برای تنظیم آبگرمکن توصیه شده بررسی کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما به آب 140 درجه نیاز دارد، دمای آب گرم خود را در حالت فعلی بررسی کنید. یک دماسنج را در یک لیوان داده دهید و آن را از شیر آشپزخانه در داغ ترین نقطه آن با آب پر کنید. اگر دما کمتر از 140 درجه باشد، باید منتظر خطر به هم ریختن تنظیمات آبگرمکن باشید. اما ابتدا مراحل نگهداری ماشین ظرفشویی زیر را بررسی کنید و در هر صورت، قبل از تصمیم گیری برای هر اقدامی، با یک متخصص مشورت نمایید.

تعمیر ظرفشویی در اصفهان و خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی

بازوی اسپری را بچرخانید تا مطمئن شوید که آزادانه می‌چرخد و همچنین سوراخ‌های بازوی اسپری را از نظر وجود زباله بررسی کنید. اگر زباله‌ها را مشاهده کردید یا بازوی اسپری نمی‌چرخد، بازوی اسپری را بردارید و آن را تمیز کنید. برای این کار، ابتدا سبدهای سیمی را با برداشتن یک درپوش یا پین در انتهای مسیرهای کشویی بیرون بیاورید. اگر در حین کارکردن ماشین ظرفشویی صدای ساییدن ناگهانی را بشنوید، ممکن است چیزی شبیه شیشه شکسته در ورودی پمپ گیر کرده باشد. بنابراین، درپوش پمپ را باز کرده و بردارید تا آن را بررسی کنید.

سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

سوئیچ شناور ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما بررسی آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد، بنابراین آن را باز کرده و در هر صورت تمیز کنید. اگر آب به سطح مناسبی نرسد (فقط عنصر گرمایش را بپوشاند)، ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز نمی شود.

در اکثر مدل‌ها، سوئیچ شناور را در قسمت جلویی پایین وان خواهید یافت، اما برخی آن را ندارند و ممکن است مجبور شوید از یک برس کوچک و انعطاف‌پذیر یا پاک کننده لوله برای تمیز کردن آنهایی که پوشش قابل جابجایی ندارند استفاده نمایید. فراموش نکنید هنگامی که شناور تمیز می‌شود، شناور باید آزادانه به بالا و پایین بلغزد.

صفحه شیر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

یکی از علائم رایج گرفتگی صفحه دریچه ورودی، پایین بودن سطح آب در طول چرخه ظرفشویی است. (کم بودن آب همچنین می‌تواند نشان دهنده گرفتگی سوئیچ شناور باشد، اما شما قبلاً چند دقیقه وقت گذاشته اید تا آن را بررسی کنید.) بنابراین قبل از انجام مراحل پیچیده‌تر برای تمیز کردن صفحه شیر ورودی، سطح آب را بررسی کنید.

درب ماشین ظرفشویی را ببندید، دستگاه را روشن کنید و آن را اجرا کرده تا در چرخه دوم پر شود. سپس درب را باز کرده (دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود)، و سطح آب را بررسی کنید. اگر آب به المنت گرمایشی نرسد، درب را ببندید و اجازه دهید دستگاه به چرخش درآید. سپس به تمیز کردن صفحه شیر ورودی به تمیز کردن ادامه دهید.

برای تعمیر ظرفشویی در اصفهان، شما باید چندین سیم را جدا کنید، بنابراین همیشه با خاموش کردن برق ماشین ظرفشویی در پانل اصلی کار خود ار شروع نمایید. برای این کار باید جریان آب ماشین ظرفشویی را نیز قطع کرده و شیر ورودی معمولاً در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی نزدیک جلو قرار دارد.

نکته: با یک پارچه لوله های مسی ماشین ظرفشوییرا پاک کنید.

سخن پایانی

در صورت حل نشدن مشکلات، با یک متخصص تعمیر لوازم خانگی یا فروشنده در فروشگاه قطعات تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید. آنها در کار خود متخصص هستند و اغلب شما را از طریق دانش و تخصص خود، به یک راه حل ساده راهنمایی می‌کنند. همچنین فراموش نکنید که ماشین ظرفشویی معمولاً با برق 115 یا 120 ولت کار خواهدکرد و آبی که آنها استفاده می‌کنند مستقیماً از آبگرمکن می‌آید و فاضلاب به لوله تخلیه سینک تخلیه می‌شود. برای بهترین نتیجه شستن ظرف، کنترل دمای آبگرمکن را روی حداقل 140 درجه فارنهایت تنظیم کنید؛ زیرا آب سردتر از این معمولاً ظروف را تمیز نمی کند، مگر اینکه ماشین ظرفشویی شما مدل جدیدتری باشد که آب ورودی را از قبل گرم می‌کند. قطع کننده آب برای ماشین ظرفشویی معمولاً در زیر سینک مجاور قرار دارد.

تماس با ما