تکنولوژی های مایکروفر

5/5 - (2 امتیاز)

تکنولوژی های مایکروفر

تکنولوژی های مایکروفر مواردی شامل کانوکشن، سولاردام، هات بلست، اینورتر و … می باشد. با افزایش مشغله در زندگی های امروزی، افراد کارهای بسیاری برای انجام دادن دارند، به همین دلیل از دستگاه هایی که موجب تسریع در روند پخت و پز می شود، استقبال می کنند. یکی از این دستگاه ها، مایکروفرها هستند که جهت پخت و پز سریع مواد غذایی و یخ زدایی آسان کارایی دارند.

امروزه مایکروفر ها در مدل های مختلف و از برندهای گوناگونی در بازار وجود دارند که در هر یک از آن ها، از تکنولوژی های مختلفی استفاده شده است. اطلاع از تکنولوژی های مایکروفر، این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند به طور صحیحی از آن استفاده کنند. در ادامه این مقاله از وبسایت تخصصی آی پی سرویس اصفهان جزئیات تکمیلی پیرامون انواع امکانات و تکنولوژی هایی که در مایکروفرها استفاده شده است را آورده ایم.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر ها از آن دسته از لوازم خانگی هستند که پس از یکبار استفاده، نمی توان بدون آن ها کارهای پخت و پز مواد غذایی را پیش برد و به دلیل تسریع این روند، بسیار پرطرفدار هستند.

به دلیل استقبال بالا از مایکروفر ها، امروزه شاهد تولید این وسیله از برندهای مختلفی می باشیم که هر یک دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند. اگر قصد خرید یک دستگاه مایکروفر را دارید و یا یک دستگاه مایکروفر خریداری کرده اید، اطلاع از تکنولوژی های به کار رفته در داخل آن، سبب می شود که بهتر و راحت تر بتوانید از آن استفاده کنید.

مایکروفرها هم از طریق افزایش دما و گرما با استفاده از المنت و هم ایجاد حرارت به وسیله ریزموج های الکترومغناطیسی کار می کنند. در هر دو روش غذا طی مدت زمان کوتاهی آماده است و همین تسریع روند پخت و پز به واسطه مایکروفر ها است که آن ها را به دستگاهی پرطرفدار تبدیل کرده است.

تکنولوژی های مایکروفر شامل چه مواردی است؟

ممکن است در نگاه اول، احساس کنید که مایکروفرها از کالاهای الکترونیکی ساده ای هستند که صرفا هدف از استفاده از آن ها این است که فرآیند پخت و پز با سرعت بیشتری انجام شود. اما اگر همانند کارشناسان آی پی سرویس اصفهان، نگاه عمیق تری به مایکروفر داشته باشید، متوجه می شوید که این دستگاه ها چندان طراحی ساده ای ندارند و در آن ها از تکنولوژی هایی استفاده شده است که در نهایت یخ زدایی و پخ و پز مواد غذایی را با کیفیت های متفاوتی سهولت می بخشند.

در ادامه به تکنولوژی های مایکروفر که در برندها و مدل های مختلف این دستگاه ها به کار برده شده است، پرداخته ایم.

1.کانوکشن از تکنولوژی های مایکروفر

از تکنولوژی های به کار رفته در مایکروفرها، کانوکشن است که از تکنولوژی های کاربردی می باشد. با استفاده از تکنولوژی کانوکشن شما قادر خواهید بود تا مواد غذایی را در داخل مایکروفر به صورت یکنواخت بپزید و آماده کنید.

در مایکروفرهای مجهز به تکنولوژی کانوکشن، گرما به وسیله المنت های تعبیه شده در داخل مایکروفر ایحاد می شود و به وسیله فن که در محفظه پشتی دستگاه قرار دارد، به سمت داخل دستگاه هدایت می گردد و در فضای درونی دستگاه به چرخش در می آید.

این تکنولوژی به کار رفته در داخل مایکروفر ها برای پخت غذا، کیک و پیتزا بسیار مناسب است؛ چراکه فراهم کردن شرایط پخت یکنواخت، سبب می شود که تمامی قسمت های مواد غذایی قرار داده شده در داخل دستگاه مایکروفر، به یک اندازه پخته و طبخ شوند. مایکروفر هایی که تکنولوژی کانوکشن در آن ها به کار رفته است، نسبت به دیگر نمونه ها قیمت های بیشتری دارند.

2.سولاردام از تکنولوژی و امکانات مایکروفرها

از دیگر تکنولوژی های مایکروفر، سولاردام است که به تازگی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. سولاردام ترکیبی از فناوری مایکروفر و امواج نوری است؛ در واقع در سولاردام ها از المنت های نوری نیز استفاده می شود که گرمای بسیاری را از خود ساطع کرده و به مراتب سرعت و کیفیت پخت و پز مواد غذایی را افزایش می دهند.

علاوه بر استفاده از المنت های نوری در سولاردام ها، در کف این دستگاه ها نیز سیستم مگاهیتر تعبیه شده است. این سیستم امواج نورانی و گرمایی بسیاری را از پایین دستگاه به سمت زیرین غذا هدایت می کند که این فرآیند منجر به پخت یکنواخت تر مواد غذایی در داخل مایکروفر می شود.

مجموعه تکنولوژی به کار رفته در مایکروفر ها شامل سولاردام، به گونه ای عمل می کند که غذا در حین پخت خشک نمی شود و آب در داخل بافت های آن باقی می ماند. همینطور ویتامین های موجود در غذا نیز حفظ می شود و در نهایت غذای سالم تری آماده مصرف خواهد بود. امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ پذیری بالا به واسطه هیتر ذغالی بالای محفظه تولید می شوند و با نفوذ در سلول های غذا، آن را در مدت زمان کوتاهی آماده می کنند. محفظه داخلی سولاردام ها بر خلاف شکل رایج که مستطیلی است، به صورت مدور طراحی شده است که این موضوع انعکاس امواج گرمایی را سهولت می بخشد.

قیمت سولاردام چقدر است؟

قیمت سولاردام چقدر است؟

بنابراین اگر به دنبال دستگاهی هستید که غذا را در مدت زمان بسیار کوتاهی آماده کند، ضمن اینکه تمامی ویتامین های آن حفظ شده و کیفیت پخت بالایی داشته باشد؛ دستگاه سولاردام برایتان مناسب است.

بد نیست بدانید استفاده از تکنولوژی سولاردام در داخل مایکروفرها برای اولین بار توسط شرکت ال جی انجام شده است و از آنجایی که این دستگاه ها مجهز به تابش امواج نوری هستند، قیمت های بیشتری نسبت به دیگر مایکروفر ها دارند.

3.هات بلست از تکنولوژی و امکانات مایکروفرها

یکی از تکنولوژی های به کاررفته در مایکروفرها، هات بلست است که به کارگیری از این تکنولوژی در مایکروفر، سبب می شود که کارکردی مشابه فر داشته باشد. در واقع اگر یک مایکروفر مجهز به هات بلست خریداری کنید، یک فر و یک مایکروفر را در قالب یک دستگاه خواهید داشت.

هات بلست به صورت اختصاصی در مایکروفرهای تولید شده از برند سامسونگ به کار رفته است و با کمی تفاوت مشابه با تکنولوژی کانوکشن می باشد. در مایکروفر ها با ویژگی کانوکشن، گرمای تولید شده به وسیله فن ها به گردش در می آید اما به دلیل اینکه دمندگی هوا از یک سمت است؛ حتما باید دستگاه مجهز به سینی چرخان باشد.

در فناوری و تکنولوژی هات بلست سامسونگ، فن به شکل هوشمندانه ای در قسمت بالای محفظه مایکروفر طراحی شده است و همین موضوع سبب شده است که گرما به صورت یکسان در داخل فضا به گردش درآید. گردش هوای گرم از بالای دستگاه مایکروفر امکان پخت و پز یکنواخت تر و سریع تر مواد غذایی را فراهم می آورد.

4.سیستم اینورتر در مایکروفر

سیستم اینورتر در مایکروفر ها، این امکان را فراهم می کند که بتوان برای پخت و پز هر مواد غذایی، از توان مناسبی استفاده کرد و در واقع حداکثر توان دستگاه را برای همه موارد به کار نبرد.

با استفاده از تکنولوژی اینورتر به کار رفته در مایکروفر ها، می توان متناسب با مواد غذایی از توان مورد نیاز دستگاه استفاده کرد. در این صورت ضمن اینکه غذا پخت باکیفیت تری خواهد داشت، به دستگاه نیز فشار مضاعفی وارد نمی شود و در زمان کوتاهی مستهلک نمی گردد. فناوری و تکنولوژی اینورتر نیز برای اولین بار توسط شرکت ژاپنی پاناسونیک ارائه شد که با استفاده از آن، کناره های غذا خشک نمی شود و ناهماهنگی در پخت غذا وجود ندارد.

از سویی دیگر از آنجایی که تکنولوژی هات بلست، شرایط مناسبی را برای پخت غذا فراهم می آورد، ویتامین ها در آن باقی می ماند از همین رو سلامت غذا نیز حفظ می شود.

5.توربو اینورتر دیفراست

تکنولوژی توربو اینورتر دیفراست برای یخ زدایی مطلوب مواد غذایی با استفاده از یک گرمای کنترل شده، کارایی دارد. این تکنولوژی با پخش گرما موجب یخ زدایی مواد خوراکی می شود و در این حین به هیچ عنوان منجر به پخت آن نمی شود. چراکه از بدترین اتفاقاتی که در حین یخ زدایی ممکن است ایجاد گردد، پخت مواد غذایی است که نتیجه تقسیم اشتباه میزان حرارت القایی است و همین موضوع سبب تغییر رنگ، طعم و کیفیت مواد غذایی می شود.

تفاوت هات بلست و کانوکشن چیست؟

تفاوت دو تکنولوژی مایکروفر شامل هات بلست و کانوکشن در نحوه عملکرد و جایگذاری فن ها است. بسیاری بر این باور هستند که در فناوری هات بلست، فن ها جایگذاری بهتری دارند؛ به همین دلیل می تواند گرمای یکنواخت تری را نسبت به کانوکشن تولید کند. جایگذاری مناسب فن در فناوری و تکنولوژی هات بلست، سبب شده است که بدون نیاز به سینی چرخان، مواد غذایی به صورت یکنواختی پخته شوند.

تفاوت تکنولوژی های مایکروفر و مایکروویو چیست؟

مایکروفر ها و مایکروویو ها با یکدیگر متفاوت هستند و تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. مایکروویوها جهت پخت و پز مواد غذایی و یا گرم کردن آن، از المنت های تابشی و گرمکن با اشعه لیزر (امواج مایکرو) استفاده می کنند. این نوع از دستگاه ها صرفا مجهز به سیستم گرمکن با اشعه و امواج ماکرو می باشند.

مایکروفرها دستگاهی هستند که از قابلیت مایکروفر و فر به طور همزمان برخوردار هستند؛ به طوری که در این نوع از دستگاه ها تکنولوژی به کار رفته است که از تابش ریزموج های الکترومغناطیسی برای جنبش آب و مولکول های قطبی غذا استفاده می گردد تا غذا طی بازه زمانی کوتاه تری گرم شود.

تکنولوژی های به کار رفته در مایکروفرها سبب شده است که این دستگاه ها دارای قابلیت های بیشتری نسبت به مایکروویوها باشند، به طوری که دارای حرارت سه بعدی، کانوکشن، فن، گریل و … هستند.

سخن آخر

در صورتی که از مایکروفر های برند مختلف استفاده می کنید اما کارکرد آن با مشکل مواجه شده است، نگران نباشید چراکه می توانید شناسایی مشکل و رفع آن را به کمک کارشناسان آی پی سرویس اصفهان انجام دهید.

تعمیرکاران و تکنسین های فنی آی پی سرویس اصفهان آماده ارائه مشاوره فنی و تخصصی در مورد تکنولوژی های به کار رفته در مایکروفر ها و همینطور عیب یابی مایکروفر و رفع آن و ثبت سفارش برای تعمیر مایکروفر از برندهای مختلف به شما عزیزان هستند. در صورتی که قصد دارید با کارشناسان آی پی سرویس اصفهان در ارتباط باشید، از شماره های درج شده در انتهای وبسایت استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما