5/5 - (16 امتیاز)

 

نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان

یکی از لوازم پرکاربرد در خانه و آشپزخانه های امروزی، سولاردام می باشد. این وسیله به علت پخت و پز سریع و صرف زمان اندک برای آشپزی، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از بهترین برندهای سولاردام می توان به برند ال جی اشاره کرد. سولاردام های این برند دارای کیفیت بسیار بالا بوده و از مهندسی دقیق برخوردار می باشند؛ اما این دستگاه نیز همانند سایر لوازم الکتریکی، تحت تأثیر عوامل مختلف می تواند دچار ایراد شده و شما را با مشکل مواجه کند. اگر شما ساکن اصفهان هستید برای تعمیر سولاردام ال جی خود می توانید با نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان تماس بگیرید. متخصصین باتجربه این مرکز در شهر شما می توانند در اسرع وقت ایراد دستگاه را برطرف کنند.

نمایندگی ماکروفر فوما در اصفهان

ایرادات رایج سولاردام ال جی

در این قسمت به رایج ترین ایراداتی که ممکن است برای سولاردام پیش بیاید و نحوه برطرف کردن هر یک از آن ها اشاره می کنیم تا در صورت بروز مشکل بدانید باید چه اقدامی انجام دهید.

این ایرادات عبارتند از:

 • سولاردام غذا را گرم نمی کند
 • سولاردام جرقه می زند
 • سینی سولاردام نمی چرخد
 • سولاردام روشن نمی شود
 • سولاردام صدای زیادی تولید می کند
 • گریل سولاردام روشن نمی شود
 • سولاردام در حین کار خاموش می شود

در صورت بروز این ایرادات، مراجعه سریع به نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی در اصفهان، مانع از آسیب رسیدن به قطعات دیگر دستگاه می شود؛ بنابراین از دستکاری خودسرانه دستگاه خودداری کنید و تعمیرات آن را به دست تکنسین های باتجربه این مرکز بسپارید.

چرا سولاردام غذا را گرم نمی کند؟

اولین مشکلی که ممکن است حین کار کردن با سولاردام با آن مواجه شوید گرم نشدن غذا توسط دستگاه می باشد. این ایراد می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از دلایلی که باعث بروز این ایراد می شود، قرار دادن حجم زیاد غذا درون دستگاه می باشد. برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید توصیه می کنیم از حجم مناسب غذا درون دستگاه استفاده کنید. عامل دیگری که باعث بروز این ایراد می شود خرابی دیود دستگاه است. در صورت خرابی دیود، این قطعه باید توسط تکنسین های نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان تعویض شود.

علت جرقه زدن سولاردام چیست؟

 

از دیگر ایرادات رایج سولاردام، جرقه زدن دستگاه می باشد. از اصلی ترین دلایل بروز این ایراد می توان به اتصالات برق داخل سولاردام اشاره کرد. همچنین استفاده از ظروف فلزی نیز می تواند باعث بروز این ایراد شود. در ضمن بهتر است از ظروف لب پر نیز درون دستگاه استفاده نکنید. چرا که در صورت برخورد امواج با قسمت لب پر، مکان دارد جرقه ایجاد شود. یکی دیگر از عوامل جرقه زدن دستگاه، کثیف بودن قطعات داخلی سولاردام می باشد؛ بنابراین توصیه تکنسین های نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی در اصفهان، تمیز کردن دستگاه پس از هر بار استفاده از آن می باشد.

چرا سینی سولاردام نمی چرخد؟

یکی دیگر از ایراداتی که در سولاردام مشاهده می شود، نچرخیدن سینی درون دستگاه است. از دلایل بروز این ایراد می توان کثیف بودن سینی و محفظه داخلی دستگاه را نام برد؛ بنابراین لازم است چربی و ذرات غذا به طور کامل از دستگاه پاکسازی شود. دلیل دیگری که باعث بروز این ایراد می شود خراب بودن شفت دستگاه است. چنانچه با قرار دادن ظرف، سینی نچرخد باید برای تعمیر سولاردام، قطعه شفت باید تعویض شود.

علت روشن نشدن سولاردام چیست؟

یکی از دلایل روشن نشدن سولاردام، قطع بودن اتصال برق می باشد؛ بنابراین از سالم بودن پریز برق و دوشاخه مطمئن شوید. از دیگر عوامل بروز این ایراد می توان به خرابی برد الکتریکی دستگاه اشاره کرد. برای تعمیر برد حتماً با نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان تماس بگیرید تا تکنسین های این نمایندگی با حضور در محل، مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

چرا سولاردام صدای زیادی تولید می کند؟

یکی از عواملی که باعث بروز این ایراد می شود، قرار نگرفتن سینی، ریل و شفت در محل صحیح خود می باشد. برای برطرف کردن این ایراد لازم است نحوه قرارگیری این قطعات درون دستگاه بررسی شوند. همچنین کثیف بودن ریل سینی هم می تواند عامل ایجاد سر و صدای زیاد دستگاه باشد. از قرار دادن ظروف بزرگ بر روی سینی سولاردام خودداری کنید، زیرا یکی دیگر از عوامل بروز سرو صدای زیاد دستگاه، همین مسئله می باشد.

علت روشن نشدن گریل سولاردام چیست؟

گاهی امکان دارد به هنگام گریل کردن غذا، متوجه شوید گریل دستگاه روشن نمی شود. دلایل متعددی باعث بروز این ایراد می شود. از جمله این دلایل می توان به اشکال در المنت سولاردام اشاره کرد یا ممکن است ترموستات دستگاه دچار خرابی شده باشد. همچنین ایراد در برد سولاردام نیز از علل روشن نشدن گریل دستگاه می باشد. در صورت بروز این ایراد حتماً با مرکز نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی دراصفهان تماس بگیرید تا تعمیرکار سولاردان ال جی با استفاده از قطعات اورجینال، ایراد دستگاه شما را برطرف کنند.

علت خاموش شدن ناگهانی سولاردام ال جی چیست؟

یکی از عوامل اصلی بروز این ایراد، خراب شدن قفل درب سولاردام است. در صورت بروز این ایراد، دستگاه شما چند ثانیه پس از روشن شدن، خاموش می شود. علت دیگری که نیاز به بررسی دستگاه توسط تکنسین های نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان دارد خراب شدن فن موتور دستگاه می باشد. همچنین استفاده بیش از حد از سولاردام ال جی، باعث بروز ایراد در قطعات آن می شود که برای برطرف کردن این ایرادات لازم است، دستگاه توسط تعمیرکار سولاردام ال جی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

علت روشن ماندن لامپ داخلی سولاردام پس از بستن درب دستگاه چیست؟

درون سولاردام لامپی تعبیه شده است که با روشن کردن آن می توانید مراحل پخت غذا درون دستگاه را مشاهده کنید. گاهی امکان دارد حین کار کردن دستگاه، متوجه شوید که لامپ خاموش نمی شود. ممکن است علت بروز این ایراد، خرابی قفل دستگاه باشد.

دستگاه سولاردام دارای 3 تا 4 قفل می باشد. بروز ایراد در هر کدام از قفل ها باعث می شود تا دستگاه عملکرد صحیحی نداشته باشد. در صورت بروز این ایراد باید قفل دستگاه تعویض شود. برای این کار از تکنسین های باتجربه نمایندگی سولاردام ال جی در اصفهان کمک بخواهید تا ایراد دستگاه را با حضور در محل مورد نظر شما برطرف کنند.

آنچه باید در مورد مرکز تعمیرات سولاردام ال جی بدانید

 

یکی از برترین و معتبرترین مراکز عیب یابی و تعمیرات سولاردام ال جی که به علت لیست خدمات گسترده، مورد توجه کاربران این دستگاه در اصفهان قرار گرفته است، آی پی سرویس اصفهان، نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان می باشد. مهم ترین خدمات این نمایندگی عبارت است از:

 • داشتن کادری متخصص: داشتن تکنسین های باتجربه که با کمک آنها ایراد دستگاه در محل مورد نظر و بدون نیاز به حمل و نقل و در اسرع وقت برطرف می شود.
 • ضمانت نامه تعمیرات: یکی دیگر از محاسن این تعمیرگاه سولاردام ال جی، ارائه خدمات به صورت ضمانتی می‌ باشد تا در صورت ایراد مجدد، قطعه مورد نظر به صورت رایگان تعویض شود.
 • اولویت تعمیر قطعات به جای تعویض آنها از دیگر خدمات این مرکز می باشد. در صورت نیاز به تعویض قطعات نیز از قطعات اورجینال استفاده می شود تا کارایی دستگاه شما دچار افت نشود.
 • سهولت در ثبت سفارشات: در این مرکز شما می توانید به آدرس نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی در اصفهان مراجعه کنید و یا به آسانی و بدون نیاز به مراجعه، هم به صورت تلفنی و هم اینترنتی، سفارش تعمیر دستگاه خود را ثبت کنید.
 •  

نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان

تعمیر سولاردام ال جی اصفهان

سولاردام یکی از محصولات شرکت کره‌ای ال ‌جی می باشد که طراحی مدرن و زیبایی دارد و مانند هر دستگاه دیگری ممکن است با گذشت زمان دچار ایراد یا مشکل شود و یا به سرویس دوره ای احتیاج داشته باشد. در آی پی سرویس به عنوان نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان ، جمعی از متخصصین و کارشناسان مجرب و حرفه ای جمع شده اند تا در صورت وجود خرابی در دستگاه شما ، با دقت ، مهارت و سرعت مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

روش کار مجموعه آی پی سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی به این صورت است که اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد ، زیر نظر حرفه ای ترین متخصصین تعمیر خواهد شد و اگر قطعه مورد نظر قابل تعمیر نباشد ، از آن جا که برای کاربران جایگزینی قطعه با کیفیت بسیار اهمیت دارد با قطعات فابریک و اصل شرکتی تعویض خواهد شد.

تفاوت سولاردام و ماکروویو در چیست؟

در مایکروویو ها دستگاهی به نام مگنترون تعبیه شده است که امواجی با فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتز را ایجاد می کند و همین امر موجب پخت غذا خواهد شد.

تفاوت سولاردام و ماکروفر چیست؟

سولاردام علاوه بر این که از فناوری های مایکروفر بهره می برد ، فناوری جدیدی به نام امواج گرمایشی نوری نیز در آن به کار رفته است که ترکیب این دو باعث می شود 320 درجه افزایش دما را در مدت زمان ۵ دقیقه تجربه کنید. این افزایش دما باعث خوش طعم تر شدن طعم غذا می شود و مواد مغذی داخل خوراک شما نیز از بین نخواهند رفت.

سولاردام نسبت به مایکروویو عملکرد و بازدهی بالاتری دارد. از مزایای سولاردام می توان به برنامه های پخت متنوع از جمله پخت کانوکشن ، پخت ترکیبی و قابلیت گریل با راندمانی بهتر از مایکروفر های معمولی اشاره کرد.

در سولاردام هیتر ذغالی و جوجه گردان قرار داده شده است و به طور کلی سرعت آشپزی این دستگاه حتی از انواع فرهای برقی نیز بالاتر است ، از این رو باعث صرفه جویی در انرژی و زمان شده است. حتی منوی فست فود خانگی نیز در برخی از مدل های سولاردام تعبیه شده است.

نکات ایمنی در پیشگیری از خراب شدن دستگاه

برای بالا بردن طول عمر دستگاه سولاردام ، نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان پیشنهاد می کند تا موارد و نکات ایمنی زیر را به دقت رعایت کنید:

 • قرار دادن درپوش بر روی مواد غذایی ، مدت زمان گرم کردن و طبخ آن را کم می کند.
 • برای یخ زدایی مواد غذایی مورد نیاز خود ، در ابتدا مواد غذایی را مدتی از فریزر خارج کنید سپس آن را درون دستگاه سولاردام قرار دهید.
 • از طبخ و یا گرم کردن غذاهای پر روغن و چرب با دستگاه اکیدا خودداری کنید به این دلیل که باعث به وجود آمدن حرارت های بسیار بالا و در نهایت خرابی دستگاه خواهد شد.
 • ظروف فلزی گوشه دار و ظروف لب پر شده را درون سولاردام قرار ندهید.
 • ·         از قرار دادن کنسرو جهت گرم کردن در سولاردام خودداری کنید.
 • به طور مداوم و منظم کابین درون دستگاه سولاردام را تمیز نمایید. کثیف بودن دستگاه از راندمان و بازدهی آن کم خواهد کرد و یکی از عوامل به وجود آمدن مشکل در دستگاه می باشد.
 • در صورتی که هرگونه علائمی مانند بوی سوختگی ، تولید دود ، پریدن فیوز ، جرقه زدن و یا مشکلاتی که در ادامه ذکر می شود را در دستگاه سولاردام LG خود مشاهده کردید ، با آی پی سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات سولاردام ال جی تماس بگیرید.

مشکلاتی که ممکن است برای انواع دستگاه سولاردام پیش بیاید:

 

جرقه زدن دستگاه از رایج ترین مشکلات در نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان

در نظر داشته باشید که فویل فلزی ، ظروف نگهدارنده ، کیسه های مواد غذایی ، ظروف لب پر ، ظروفی که تزئینات آبکاری با فلزات دارند و از این قبیل وسایل را درون سولاردام قرار ندهید. این کار موجب جرقه زدن در داخل دستگاه می شود.

از دیگر دلایل عمده جرقه زدن داخل سولاردام می توان به سوختن دیود ، رنگ فرسوده یا پوشش موج بر و قفسه حفاظت آسیب دیده اشاره کرد که بهتر است هر چه سریع تر این قطعات توسط نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان تعویض گردند تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

نچرخیدن صفحه گردان سولاردام

قرار گرفتن آلودگی و کثیفی در زیر سینی سولاردام در بعضی مواقع مانع از حرکت و چرخیدن آن می شود. این قسمت از دستگاه را همیشه تمیز نگه دارید.

از دیگر دلایل نچرخیدن سینی سولاردام می توان به خراب بودن موتور چرخنده در زیر صفحه آن اشاره کرد. در ابتدا باید از سالم بودن این قطعه مطمئن شد. در صورتی که نیاز به تعمیر یا تعویض بود ، این کار باید توسط تکنسین های مجرب و حرفه ای نمایندگی تعمیرات سولاردام ال جی انجام شود.

اگر دکمه ای برای کنترل صفحه گردان در سولاردام تعبیه شده است ، این قطعه نیز باید بررسی گردد و اگر دارای مشکل بود تعویض شود.

شاید شفت دستگاه سولاردام دچار مشکل شده باشد. جهت تست می توانید جسم سنگینی مانند کاسه پیرکس را پر از آب کنید و درون دستگاه قرار دهید. در صورتی که سینی با جسم سنگین نچرخید ولی با جسم سبک چرخید ، مشکل از شفت دستگاه می باشد که باید تعویض گردد.

گرم نکردن دستگاه سولاردام از رایج ترین مشکلات در نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان

مشکل گرم نکردن سولاردام می تواند از مگنترون دستگاه باشد و باید بررسی گردد. خراب بودن دیود سولاردام نیز می تواند یکی دیگر از دلایل گرم نکردن دستگاه باشد.

دیود وظیفه ایجاد ولتاژ کافی برای دستگاه را دارد ، در صورتی که دیود دچار مشکل شود ، دستگاه سولاردام گرمایی تولید نمی کند.

خراب شدن یا کار نکردن خازن و همینطور خرابی قفل درب دستگاه سولاردام نیز از دیگر عواملی هستند که از گرم کردن دستگاه جلوگیری می کنند و باید توسط نمایندگی تعمیرات سولاردام بررسی شوند.

خاموش شدن دستگاه در حین کار و تعمیرات سولاردام ال جی

قفل درب سولاردام از اصلی ترین علل خاموش شدن دستگاه در حین کار می باشد که در این صورت دستگاه بعد از سه ثانیه خاموش خواهد شد.

معیوب بودن فن موتور ، خراب بودن تاچ پد و یا خراب شدن ترانسفورمر نیز می تواند از دیگر دلایل خاموش شدن دستگاه باشند.

باز نشدن درب سولاردام

باز نشدن درب دستگاه سولاردام از جمله مشکلاتی می باشد که ممکن است بعد از چندین سال برای دستگاه به وجود بیاید. در این صورت نیاز است تا دکمه قفل یا اهرم درب دستگاه تعویض و یا تعمیر گردد.

برخی از مدل های سولاردام نیز یک سری دکمه‌ های خاص و کاربردی دارند که با این دکمه ها می توانید درب دستگاه را باز کنید. برخی اوقات علت باز نشدن درب ، خرابی همین دکمه ها هستند. در صورتی که برای باز کردن درب سولاردام خود از یک دکمه خاص استفاده می کنید ، این دکمه را بررسی کنید.

اگر نوع فشرده شدن دکمه نسبت به قبل متفاوت است ، خرابی دکمه دور از تصور نیست. در این صورت بهتر است از نمایندگی سولاردام ال جی اصفهان جهت برطرف شدن این مشکل کمک بگیرید.

در نهایت در صورتی که با هر کدام از موارد بالا مواجه شدید ، جهت مشاوره و همینطور ثبت درخواست خود کافیست با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما