5/5 - (3 امتیاز)

تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان

این راهنمای تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان به شما می‌گوید که چگونه آب‌میوه‌گیری کار می‌کند، چه چیزی اغلب باعث بروز خرابی شده و چگونه مشکل آب‌میوه‌گیری را شناسایی کنید. همچنین به چه قطعات و ابزارهایی برای رفع آن نیاز دارید. سپس دستورالعمل‌های گام به گام ساده را برای نحوه جداسازی آبمیوه‌گیری و نحوه سرویس دهی را ارائه می‌دهد. این راهنمای تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان همچنین به تعمیر سیم برق، تعمیر موتور، تعمیر سوئیچ و تعمیر فیوز اشاره دارد.

آبمیوه‌گیری چگونه کار می‌کند؟ تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان

آبمیوه‌گیری شبیه مخلوط کن است، با این تفاوت که دارای قدرت اضافی و تیغه‌های تخصصی خواهدبود. آبمیوه‌گیری یا آبمیوه ساز، دستگاه‌های کوچکی هستند که برای پردازش میوه و سبزیجات به ویژه مرکبات به آبمیوه طراحی شده‌اند. آبمیوه‌گیری‌ها وسایل کوچکی هستند که میوه‌ها و سبزیجات مختلف را خرد کرده و آب میوه را از تفاله جدا می‌کنند. آبمیوه‌گیری‌ها از یک مجموعه موتور و چرخ دنده برای به حرکت درآوردن شفت و ریمر فنری استفاده می‌کنند و ریمر یک سوئیچ داخلی را فعال کرده که موتور را راه اندازی می‌کند. ریمر چرخان به میوه ساییده می‌شود و آب آن را در ظرفی آزاد خواهدکرد.

آبمیوه‌گیری‌ها معمولاً از نیروی گریز از مرکز برای استخراج آب میوه از طریق فیلتر استفاده خواهندکرد، اگرچه برخی از مدل‌ها میوه را فشرده کرده تا آب میوه را خارج کنند. اما چه مشکلی ممکن است برای آبمیوه‌گیری رخ دهد؟ سیم‌های برق، سیم کشی داخلی، سوئیچ‌ها، برس‌ها و موتورها ممکن است از کار بیفتند و همچنین امکان دارد اسپیندل یا ریمر آسیب دیده و چرخ دنده‌های محرک از بین رفته باشند. خوشبختانه بسیاری از این موارد قابل اصلاح هستند.

قبل از استفاده از تمیز بودن آبمیوه‌گیری خود اطمینان حاصل کنید که سیم برق‌ها سالم هستند؛ این کار نه تنها بهداشتی تر است، بلکه راحت تر عمل می‌کند و نیاز به تعمیر آن را کاهش می‌دهد.

چگونه می‌توانم مشکل آبمیوه‌گیری را شناسایی کنم؟

در این راهنمای تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان، رایج ترین مشکلات این دستگاه را خدمت شما عنوان خواهیم‌کرد. اگر آبمیوه‌گیری کار نمی کند، ابتدا مطمئن شوید که برق در پریز روشن است. سیم برق را بررسی کنید و به دنبال سیم‌های شکسته یا اتصالات خورده باشید. سپس موتور را تست کرده و اگر آبمیوه‌گیری همچنان کار نمی کند، ممکن است برس‌ها نیاز به تعویض داشته باشند. در چنین شرایطی دستگاه را به تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان ببرید یا آن را تعویض کنید.

اگر موتور در حین استفاده متوقف یا کند شود، ممکن است فیوز داخلی سوخته باشد (فقط استخراج کننده‌ها). اگر استخراج کننده فیوز داخلی دارد، دکمه ریست را فشار دهید یا اجازه دهید موتور حداقل 10 دقیقه خنک شده و دوباره راه اندازی شود. آبمیوه‌گیری را خاموش و جود خمیر در اطراف شفت را بررسی کنید؛ اگر در اطراف شفت خمیر وجود دارد، ریمر را بردارید و با یک اسفنج مرطوب خمیر را پاک کنید.

اگر موتور کار می‌کند اما آبمیوه‌گیری نمی چرخد (فقط آبمیوه‌گیری)، آبمیوه‌گیری را جدا و دوک و کوپلینگ را بررسی کنید. در صورت امکان قطعات شکسته یا ترک خورده را تعویض کنید. اگر ریمر ترک خورده یا قسمتی که روی دوک قرار می‌گیرد ساییده شده است، آن را تعویض نمایید. همچنین چرخ دنده‌ها را از نظر دندانه‌های فرسوده یا آسیب دیده بررسی و در صورت نیاز آنها را به عنوان مجموعه تعویض کنید.

آبمیوه‌گیری‌ها از یک سبد فیلتر مخصوص استفاده می‌کنند که ممکن است آسیب ببیند یا خم شود. اگر آسیب دیده است، قبل از استفاده مجدد از دستگاه، آن را تعویض کنید.

برای تعمیر آبمیوه‌گیری به چه چیزی نیاز دارم؟

قطعات جایگزین برای آبمیوه‌گیری از سازنده یا منابع پس از فروش در دسترس است. برای جدا کردن و تعمیر این وسایل کوچک به این ابزار نیاز دارید:

1. پیچ گوشتی
2. آچار
3. اسفنج
4. دستمال توالت
5. روان کننده سیلیکونی
6. مولتی متر

مراحل تعمیر آبمیوه‌گیری چیست؟

نمایندگی تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان

جدا کردن آبمیوه‌گیری (مدل‌های استاندارد):

 • سیم برق را جدا کنید.
 • هر قسمتی که بدون ابزار جدا می‌شود را بردارید.
 • پایه را با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار جدا کنید.
 • سیم برق را بردارید.
 • پیچ‌های نگهدارنده موتور را بردارید و به محفظه سوئیچ کنید و موتور را با احتیاط از محفظه جدا کنید.
 • چرخ دنده‌ها را بردارید.
 • بررسی کنید، با مولتی متر تست کنید و قطعات فرسوده یا آسیب دیده را در صورت نیاز تعویض کنید. برای اطلاع از شماره قطعات و منابع به دفترچه راهنمای مالک مراجعه کنید.

سرویس سیستم درایو آبمیوه‌گیری:

 • برای دسترسی به مجموعه دنده، آن را جدا کنید.
 • چرخ دنده‌ها و دوک را بردارید.
 • چرخ دنده‌ها را تمیز و بررسی کنید (به راهنمای تعمیر موتور مراجعه کنید)، دندان‌های فرسوده یا سایر اجزا را بررسی کنید.
 • قطعات را در صورت نیاز با مراجعه به دفترچه راهنمای مالک تعویض کنید.
 • واحد را مجدداً مونتاژ کنید و روی دندانه‌های چرخ دنده روغن سیلیکونی بمالید.
 • احتیاط ! هنگام استفاده از روان کننده، مطمئن شوید که به اجزای الکتریکی وارد نمی شوید. روان کننده‌ها می‌توانند الکتریسیته را هدایت و مشکلاتی ایجاد کنند.
 • آبمیوه‌گیری روشن نمی شود.

این مشکل می‌تواند عملیات شما را متوقف کند؛ زیرا بسیاری از قسمت‌ها مسئول روشن نشدن آبمیوه‌گیری هستند. از دستکاری آبمیوه‌گیری خودداری نمایید، زیرا می‌توانید مشکل را بسیار پیچیده تر کنید. سرهم بندی کردن را به متخصصان بسپارید چراکه این کار باعث صرفه جویی در هزینه و زمان تعمیر می‌شود.

به یاد داشته باشید که آبمیوه‌گیری‌هایی که برای موسسات تجاری در صنایع غذایی ساخته می‌شوند بسیار بزرگ هستند و جابجایی آنها فرآیندی خسته‌کننده است. به همین دلیل، قبل از استفاده دفترچه راهنمای کاربر را به دقت مطالعه کنید تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری شود.

سخن آخر

انواع مختلفی از آبمیوه‌گیری از تولید کنندگان مختلف در بازار وجود دارد و شما باید نیازهای خود را تعیین کنید تا بدانید کدامیک بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. مانند همه لوازم خانگی، شما با آبمیوه‌گیری خود با مشکل مواجه خواهید شد و به یک شرکت خدمات لوازم خانگی تجاری یا تعمیر آبمیوه‌گیری ناسیونال در اصفهان قابل اعتماد نیاز دارید؛ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و در صورت نیاز به هرگونه تعمیر، می‌توانید روی ما حساب کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

تماس با ما