تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان

5/5 - (3 امتیاز)

تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان

بهترین مرکز تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان کدام است؟ ماشین ظرفشویی این روزها در اکثر خانه‌ها یافت می‌شود و یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است. وقتی آنها خراب می‌شوند، می‌تواند آزاردهنده و تعمیر آنها زمان بر باشد. در این مقاله به چند مشکل رایج درباره ماشین ظرفشویی و نحوه رفع آنها می‌پردازیم. برخی از این مشکلات ماشین ظرفشویی را می‌توانید شخصا برطرف کنید، اما برای برخی از آنها، باید با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکل را برای شما برطرف کند.

تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان

ابتدا مطمئن شوید کاری انجام نمی دهید که باعث خرابی ماشین ظرفشویی شود که به همین خاطر، باید توصیه‌های سازنده را در مورد نحوه استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی خود مرور کنید. آیا دستگاه خود را بیش از حد بارگذاری می‌کنید؟ آیا یک ظرف می‌تواند حرکت چرخش بازوهای اسپری را محدود کند؟ آیا بشقاب‌ها را بدون اینکه ابتدا غذا را از روی آنها بردارید، در دستگاه قرار می‌دهید؟

بعد از اینکه بررسی کردید که از توصیه‌های سازنده پیروی می‌کنید، می‌توانید مشکلات دستگاه را بررسی نمایید. وجود هر گونه گریس، زباله یا انسداد در صفحه کرنش و واشر در را بررسی کرده و مقصر همچنین می‌تواند بازوهای اسپری شما باشد، بنابراین سعی کنید بازوهای پایین و بالایی را با دست خود بچرخانید تا مطمئن شوید که به راحتی می‌چرخند. اگر هیچ کدام این کار را نمی کنند یا اگر آنها در خاک یا بقایای غذا پوشیده شده‌اند، ممکن است لازم باشد بازوها را تمیز کنید. برای انجام این کار، بازوها را بردارید و به آرامی با یک مسواک و یک لوله پاک کن تمیز کنید. پس از تعویض، سعی بر آن داشته باشید که یک چرخه شستشو را اجرا کنید تا ببینید آیا ظروف شما کیفیت بهتری دارند یا خیر.

اگر ظروف شما پوشیده از لکه‌های آب بیرون می‌آیند، ممکن است آب ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی روی ظروف شما بماند. یک مایع شستشوی ساده ممکن است به حل این مشکل کمک کند و اگر لیوان‌ها و بشقاب‌های شما با باقی مانده‌های سفید روی آن‌ها بیرون می‌آیند، ممکن است آب منزل شما املاح معدنی زیادی داشته باشد. سعی کنید از یک نرم‌کننده یا شوینده‌ای استفاده کنید که به نرم شدن آب شما کمک می‌کند.

1. ظروف کثیف بیرون می‌آیند

اگر ظروف بعد از یک چرخه شستشو کثیف می‌شوند، با اطمینان از اینکه ماشین ظرفشویی را بیش از حد بار نمی کنید یا ظروف را اشتباه روی هم قرار نمی دهید، شروع کنید. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، آبی که از بازوهای اسپری خارج می‌شود، نمی تواند ظروف شما را به درستی بشویید. همچنین باید مطمئن شوید که تمام بقایای بزرگ مواد غذایی را قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی از روی ظروف می‌خراشید. در صورت مراقبت صحیح از دستگاه خود، نیازی به مراجعه به مرکز تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان و سایر شهرها پیدا نخواهید کرد.

در مرحله بعد، بررسی کنید که چیزی مانع بازوهای اسپری نشده و کثیف نباشند. برای انجام این کار، باید تمام بازوهای اسپری را از ماشین ظرفشویی خارج کنید و قبل از قرار دادن دوباره آنها را تمیز کنید. هنگامی که بازوهای اسپری را تمیز کردید، باید فیلتر را از نظر وجود هرگونه انسداد یا زباله‌های سست بررسی نمایید، زیرا این کار می‌تواند از تخلیه ماشین ظرفشویی شما جلوگیری کند، به این معنی که ظروف شما با آب کثیف شسته می‌شوند.

در نهایت، اگر ظروف شما با لکه‌های آب بیرون می‌آیند، باید محفظه کمک آبکشی را پر کنید که از این اتفاق جلوگیری کند.

2. نشتی ماشین ظرفشویی

مشکل رایج بعدی که مردم با ماشین ظرفشویی خود دارند، زمانی است که شروع به نشتی می‌کنند و این موضوع می‌تواند خطرناک باشد، زیرا امکان دارد منجر به لیز خوردن شما در آشپزخانه شود. برای رفع این مشکل با بررسی درب و واشر ماشین ظرفشویی شروع کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک یا آسیب دیگر، واشر درب باید تعویض شود و اگر شکافی وجود ندارد، واشر را به خوبی تمیز کنید و مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام داده‌اید.

اگر درب سالم است، دلیل رایج بعدی نشت، سوئیچ شناور معیوب خواهدبود. سوئیچ شناور میزان آب موجود در ماشین ظرفشویی شما را کنترل می‌کند و زمانی که معیوب شود می‌تواند باعث ورود آب بیش از حد به ماشین ظرفشویی شود که بخشی از آن به بیرون نشت می‌کند. برای بررسی سوئیچ، ابتدا می‌توانید بررسی کنید که هیچ مانعی برای آن وجود نداشته باشد و هر گونه مانع را بردارید. سپس باید آن را با یک مولتی متر بررسی کنید تا ببینید آیا تداوم دارد یا خیر. در غیر این صورت، باید با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

3. ظروف خشک نمی شوند

مشکل بعدی زمانی است که ظرف‌ها خشک نمی شوند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید ماشین ظرفشویی شما دارای مواد شوینده باشد و اگر نه، آن را پر کنید. اگر کمک آبکشی سالم است، مشکل احتمالاً ناشی از خرابی المنت گرمایشی یا ترموستات خواهدبود. المنت گرم‌کننده آب را گرم می‌کند و ترموستات از گرم شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی جلوگیری خواهدکرد. وقتی هر یک از این اجزا معیوب باشد، ظروف شما خشک نمی شوند. برای تست این قطعات و سپس تعمیر آنها در صورت معیوب بودن، به یک مولتی متر برای تست تداوم نیاز دارید. اگر مولتی متر ندارید، باید با یک تکنسین یا مرکز تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان و سایر شهرها تماس بگیرید تا آنها را برای شما آزمایش کند.

4. بوی ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما شروع به انتشار بوی بد می‌کند، به احتمال زیاد نتیجه باقی مانده مواد غذایی در ماشین ظرفشویی شما است. برای رفع این مشکل باید ماشین ظرفشویی خود را به خوبی تمیز کنید و فیلتر ماشین ظرفشویی را که در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد، خالی نمایید.

همچنین ممکن است یک ظرف پلاستیکی یا تکه پلاستیکی روی عنصر گرمایش ذوب شده باشد که باعث می‌شود بوی شیمیایی از ماشین ظرفشویی شما بیاید. برای رفع این مشکل، باید ظرف پلاستیکی یا تکه پلاستیکی شل را از ماشین ظرفشویی خود خارج کنید و اگر المنت پلاستیکی روی آن است، آن را تمیز نمایید.

5. ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

نمایندگی تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود، احتمالاً نتیجه مشکل منبع برق است. برای رفع مشکل، با بررسی مدار شکن و اینکه آیا فیوز را روشن نکرده‌اید، شروع کنید. همچنین می‌توانید ماشین ظرفشویی خود را در پریز برق دیگری تست کرده تا علت مشکل را شناسایی نمایید.

سپس بررسی کنید که درب به درستی باز و بسته شده باشد. اگر قفل در گیر کرده باشد، ممکن است ماشین ظرفشویی شما نتواند روشن شود. اگر درب باز نمی‌شود، باید آن را با کمک گرفتن از یک تکنسین باز کنید.

اگر درب سالم است، ممکن است وجود یک موتور معیوب باشد که باعث ایجاد مشکل شده است، به خصوص اگر می‌توانید صدای موتور را در حال راه‌اندازی بشنوید. تعمیر موتور یک تعمیر بسیار دشوارتر است و به یک تکنسین ماهر نیاز دارد.

6. ماشین ظرفشویی در حال تخلیه نیست

مشکل متداول بعدی که مردم در مورد ماشین ظرفشویی و هنگام مراجعه به مراکز تعمیر ظرفشویی حایر در اصفهان دارند، زمانی است که آنها آب را تخلیه نمی کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، شما احتمالاً وقتی درب را باز می‌کنید، آب روی زمین نشت می‌کند. اگر ماشین ظرفشویی شما در اواسط یک چرخه خاموش می‌شود، می‌توانید با روشن کردن دستگاه در چرخه دیگری، آن را خالی کنید.

همچنین ممکن است این مشکل به دلیل گرفتگی فیلتر تخلیه باشد، بنابراین بررسی کنید که پر از زباله نباشد. اگر اینطور است، باید آن را خالی کرده و به خوبی تمیز کنید.

7. ماشین ظرفشویی صداهای بلند ایجاد می‌کند

اگر ماشین ظرفشویی شما صداهای بلند و یا عجیبی تولید می‌کند، احتمالاً این مشکل به دلیل نقص یا مسدود شدن قطعه داخلی ایجاد شده است. با بررسی اینکه بازوهای اسپری از حالت خمیده یا شل نیستند (که می‌تواند باعث برخورد آنها با ظروف شود) شروع کنید. در مرحله بعد، مهر و موم‌ها و حلقه‌های بلبرینگ باید بررسی شوند، زیرا گاهی اوقات ممکن است فرسوده شده و این موضوع باعث ایجاد صداهای تق تق می‌شود. اگر صداها توسط آن قطعات ایجاد نمی‌شود، باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا قطعات سخت‌تر مانند موتور و پمپ تخلیه را بررسی کند.

8. پخش کننده پودر کار نمی کند

اگر پخش کننده پودر شما معیوب باشد، ظروف شما به درستی شسته نخواهندشد و پس از یک چرخه شستشو کثیف می‌شوند. این مشکل معمولاً به دلیل باز نشدن دیسپنسر یا استفاده زیاد از پودر ایجاد می‌شود. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که دیسپنسر باز می‌شود و در غیر این صورت، باید تعمیر گردد. همچنین این مشکل می‌تواند ناشی از بارگیری نادرست ماشین ظرفشویی باشد و اینکه ظروف مانع باز شدن دیسپنسر شوند، بنابراین همیشه مطمئن شوید که ظروف را خیلی نزدیک به تلگراف قرار نمی دهید.

سخن پایانی

هیچ خانه‌ای بدون ماشین ظرفشویی استثنایی کامل نمی شود و هیچ دلیلی وجود ندارد که مشکلات رایج ماشین ظرفشویی مانع عملکرد دستگاه شما شود. در حالی که برخی از تعمیرات ماشین ظرفشویی را می‌توان به تنهایی انجام داد، برای گرفتن بهترین نتیجه باید از یک سرویس حرفه‌ای تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.برای مشاوره و کمک بیشتر در مورد نیازهای تعمیر ماشین ظرفشویی خود، حتماً با خدمات تعمیر لوازم خانگی معتبر تماس حاصل فرمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

تماس با ما