تعمیر ماکروفر

خراب شدن ماکروفر برای آن دسته از کدبانوهایی که علاقه زیادی به آشپزی دارند می تواند یک دردسر بزرگ باشد. خوشبختانه تعمیر ماکروفر در اغلب موارد کار دشواری نیست و شما می توانید با مراجعه به یک تکنسین ماهر آن را تعمیر کنید. البته سیستم ماکروفرهای امروزی قدری متفاوت است و همین مسئله ضرورت مراجعه به شرکت های مدرن جهت تعمیر ماکروفر در اصفهان را الزامی ساخته است. شما نیز می توانید برای تعمیر ماکروفر به یکی از همین واحدها مراجعه کنید.

خراب شدن ماکروفر

شاید تا زمانی که ماکروفر شما به خوبی کار می کرد متوجه نبودید که در حال استفاده از چه وسیله مهم و کاربردی هستید. غذای مورد نظر را در داخل فر گذاشته و آن را به بهترین شکل ممکن تحویل می گرفتید؛ انواع کیک ها را با استفاده از همین ماکروفر تهیه کرده و شیرینی های خوشمزه ای را در خانه درست کرده اید؛ با داشتن ماکروفر حتی از خرید پیتزا و غذاهای فست فودی در بیرون از منزل بی نیاز بوده اید و اکنون با خراب شدن ماکروفر همه این برنامه ها تعطیل شده است.

در زمان مواجهه با این مشکل شاید به این فکر کرده باشید که عمر دستگاه تمام شده و باید به دنبال یک دستگاه جدیدتر بگردید اما این گونه نیست! قیمت لوازم خانگی در حال حاضر به شدت بالا رفته و همچنان نیز در حال بالا رفتن می باشد.

خرید ماکروفر جدید به هیچ وجه عاقلانه و هوشمندانه نیست مگر اینکه دیگر نتوانید دستگاه را تعمیر کنید و مجبور باشید یک دستگاه جدید بخرید! اما به احتمال زیاد بتوانید آن را تعمیر کنید و دوباره از آن استفاده نمایید.

چرا ماکروفر خراب می شود؟

خراب شدن ماکروفر می تواند علل مختلفی داشته باشد. از خراب شدن برد آن گرفته تا سوختن المنت ها یا چراغ های داخلی! حتی در برخی از موارد با مسائلی مانند شکسته شدن شیشه جلویی یا شکسته شدن بدنه مواجه می شویم.

مشکلاتی که برای ماکروفر پیش می آیند خود را به صورت عدم گرم شدن دستگاه، عدم پختن غذا، سوختن غذا با وجود تنظیم بودن درجات، بوی بد، رسوب داخل دستگاه و مواردی از این قبیل نشان دهد.
اغلب مشکلاتی که برای دستگاه ها به وجود می آید به یک الی دو قطعه از دستگاه مربوط می شود؛ به عنوان مثال اگر دکمه های صفحه لمسی دستگاه روشن نمی شوند احتمالا مشکل از اتصالات داخلی است.

شاید هم یکی از قطعات اصلی سوخته یا نیم سوز شده است و دیگر اجازه روشن شدن را به دستگاه نمی دهد. یکی از متداول ترین مشکلاتی که برای ماکروفرها ایجاد می شود خاموش شدن یکباره دستگاه در حین استفاده از آن می باشد.

بعد از خراب شدن دستگاه چکار باید کرد؟

اولین و مهمترین نکته ای که همه ما باید به محض خراب شدن وسایل آن را رعایت کنیم این است که بعد از مشاهده نشانه های اولیه خراب شدن دستگاه همانند خاموش شدن یکباره آن یا صداهای غیر عادی یا عدم گرم شدن و عدم پخت غذا آن را خاموش کرده و از آن استفاده نکنید.

در مراحل اولیه صرفا یکی از قطعات نیم سوز می شود اما متأسفانه اغلب مردم با روشن کردن و استفاده مجدد از دستگاه باعث خرابی کامل قطعه و در موارد حادتر باعث خراب شدن قطعات جانبی و حتی خراب شدن کلی دستگاه می شود.

در مرحله دوم باید از تعمیر خودسرانه ماکروفر خودداری کنید. نه تنها خودتان بلکه به آشنایان نیز اجازه ندهید از دستگاه ها و وسایل برقی آشپزخانه شما به عنوان نمونه های خاصی برای یادگیری استفاده کنند. اگر تعمیر وسایل را به افراد غیر حرفه ای بسپارید احتمال اینکه در مدت زمان کوتاهی با خرابی مجدد دستگاه مواجه شوید نیز افزایش پیدا می کند. شما باید در اولین فرصت به یکی از نمایندگی های مجاز برای تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر ماکروفر با توجه به برند دستگاه مورد نظر مراجعه کنید.

تعمیر ماکروفر در آی پی سرویس اصفهان

شرکت ما یکی از معتبرترین شرکت های داخلی در زمینه تعمیر لوازم خانگی است. ماکروفر یکی از مهمترین وسایل مدرن در آشپزخانه های امروزی به شمار می رود. اگر ماکروفر شما نیز با مشکل خاصی مواجه شده و کارایی قبل را از دست داده است می توانید آن را با پیک به شرکت ما انتقال دهید تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز به تعمیر آن اقدام گردد.

تماس با ما