تعمیر پنکه میدیا در اصفهان

5/5 - (2 امتیاز)

تعمیر پنکه میدیا در اصفهان

آیا به دنبال تعمیر پنکه میدیا در اصفهان هستید؟ ما در این مطلب علاوه بر نکات فنی پنکه مدیا، در رابطه با نحوه تعمیر کردن آن نیز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. فن برقی یک وسیله الکترونیکی است که جریان هوا را از چرخش پروانه‌ها تولید می‌کند و انرژی آن نیز از یک دینام در داخل تولید می‌شود. در ادامه 5 علت کار نکردن فن برقی و نحوه تعمیر پنکه میدیا در اصفهان را تشریح خواهیم کرد.

برای افراد عادی که اطلاعاتی درباره وسایل الکترونیکی مانند فن برقی ندارند، در صورت خرابی آن را برای تعمیر به کارگاه می‌برند یا حتی به سادگی یک دستگاه جدید خریداری می‌کنند. بردن پنکه به کارگاه مقداری هزینه برای شما دارد و حتی گاهی اوقات ممکن است تصمیم به خرید یک پنکه جدید بگیرید. اما خوشبختانه در برخی از موارد که فن کار نمی کند، خود شما نیز می‌توانید آن را تعمیر کرده و تنها در صورت نیاز به تعمیرات جدی آن را به مرکز تعمیر پنکه میدیا در اصفهان ببرید.

آسیب دیدگی دستگاه الکترونیکی بسیار رایج است و چنین وسایلی با حرکت مداوم در یک قسمت خاص مانند فن برقی ممکن است در قطعات داخلی آسیب ببینند. گاهی اوقات قطعات آسیب دیده مانند پروانه‌ها کار نمی کنند یا اصلا نمی چرخند. گاهی اوقات نیز ممکن است صدای وزوز را از داخل قسمت موتور نیز بشنوید؛ اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید به کارگاه بروید یا یک پنکه جدید بخرید، توضیحات زیر را بررسی نمایید.

1. بلبرینگ یا بوش فرسوده

فن برقی به دلیل فرسوده بودن یاتاقان یا بوش کار نمی کند. این موضوع در دستگاهی که کارکرد آن شامل حرکت ثابت داخل قطعات است، طبیعی خواهدبود و در نهایت آن قسمت به مرور زمان فرسوده می‌شود. گاهی اوقات بلبرینگ آسیب دیده، سیاه و سوخته به نظر می‌رسد و برخی موارد بلبرینگ شکسته پیدا می‌شود؛ وقتی که بلبرینگ آسیب دید، باید با بلبرینگ جدید تعویض گردد.

راه حل: ابتدا درب فن را باز می‌کنید سپس به قسمت دینام می‌روید و یاتاقان داخل آن را خارج می‌کنید. بلبرینگ جدید را با همان مشخصات بخرید و از راهنمای فروشگاه بخواهید تا در این مورد به شما کمک کند. پس از خرید یاتاقان یا بوش جدید، آن را به درستی در جایی که تعلق دارد و همچنین با دینام نصب کنید. با قرار دادن درپوش فن، قفل کناری را دوباره محکم نمایید. در صورتی که احساس کردید انجام چنین مراحلی برای شما دشوار است، آن را به یک مرکز تعمیر پنکه میدیا در اصفهان ببرید.

2. نشستن نامناسب پروانه‌ها

همانطور که قبلا توضیح داده شد، یکی از دلایل کار نکردن فن شما به دلیل فرسوده بودن بلبرینگ است. همچنین امکان دارد که بوشینگ به درستی نصب نشده باشد. بوشینگ به عنوان یک درگاه برای پروانه‌ها عمل می‌کند و اگر در موقعیت مناسب نصب نشود، قادر به ایجاد چرخش برای پروانه‌ها نخواهد بود و احتمالا نیاز باشد که آن را به یک مرکز تعمیر پنکه میدیا در اصفهان ببرید.

راه حل: این نوع خرابی را می‌توان هنگام باز کردن پوشش دینام پیدا کرد. هنگامی که درپوش را باز کردید، بوش را دقیقاً در موقعیت مرکزی از موتور و پروانه‌ها تنظیم کنید.

3. اتصال به منبع تغذیه قطع شده است

تعمیر پنکه Midea در اصفهان

یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث کار نکردن فن برقی شما شود این است که احتمالا مشکل از منبع برق باشد؛ زیرا اگر برق کار نکند، هیچ راهی وجود ندارد که دستگاه الکترونیکی بتواند کار خود را انجام دهد. منبع تغذیه قطع شده ممکن است از یک درگاه آهنی زنگ زده، سیم فرسوده یا حتی در برخی موارد پاره شدن سیم گیر کند که این موضوع منجر به اتصال کوتاه یا شکست جریان از پریز برق می‌شود.

راه حل: پریز برق را چک کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند. می‌توانید آن را با وصل کردن فن خود در پریز برق دیگر آزمایش کنید. همچنین سوکت برقی را که قبلاً فن را وصل می‌کرد، آزمایش کرده و سعی کنید دستگاه الکترونیکی دیگری را در آنجا وصل نمایید تا مطمئن شوید که پریز برق سالم است.

علاوه بر موارد گفته شده شما باید وضعیت کابل و دوشاخه را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که پوشش کابل یا حتی سیم پاره نشده است. یکی از راه‌های آزمایش آن، استفاده از دستگاه مولتی تستر خواهدبود که این دستگاه می‌تواند جریان برق را در داخل خط کابل اندازه گیری کند. اگر سوزن اصلاً حرکت نمی کند، نشان می‌دهد که برق در داخل خط کابل جریان ندارد و باید خط کابل را تعویض کنید.

4. کنترشفت خشک یا گیر کرده

هنگامی که صدای وزوز از طرف فن برقی خود را می‌شنوید و پروانه‌ها نیز نمی چرخند، ممکن است به دلیل خشک بودن یا حتی گیرکردن میل جلو باشد. چنین حالتی به این دلیل اتفاق می‌افتد که قطعه موردنظر توسط گرد و غبار پوشانده شده و در نهایت مسیر حرکت شفت را مسدود می‌کند.

راه حل: برای جلوگیری از خشکی یا گیرکردن میل جلو، باید فن برقی را به‌طور دوره‌ای تمیز کنید؛ برای این کار شما بایستی تمام گرد و غبار داخل را پاک کرده و مقداری روان‌کننده به آن اضافه کنید.

5. وضعیت خازن

برای تامین برق فن به خازن نیاز است؛ زیرا با قدرت کافی، فن می‌تواند کار کند و قطعات به درستی می‌چرخند. اگر خازن قبلاً آسیب دیده باشد، شروع اولین چرخش دشوار خواهد بود و در نهایت پروانه‌ها نیز اصلا نمی چرخند.

راه حل: خازن آسیب دیده را تعویض کنید. شما باید اندازه ظرفیت فن برقی خود را در نظر گرفته و هنگامی که متوجه شدید خازن آسیب دیده علت خرابی پنکه بوده است، قطعه سالم را جایگزین نمایید.

سخن پایانی

به طور معمول، فن الکترونیکی زمانی که مکرر استفاده می‌شود، به مرور زمان از کار می‌افتد. برای جلوگیری از چنین آسیبی، باید به طور دوره‌ای فن خود، از جمله اجزای داخلی آن را تمیز کنید. اما به یاد داشته باشید که برای از بین بردن گرد و غبار، قطعات را با استفاده از یک پارچه نرم یا چیزهای مشابه به دقت تمیز نمایید. همچنین قبل از اینکه تصمیم بگیرید آن را به تنهایی تعمیر کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی در این زمینه دانش دارید. در غیر این صورت آن را به یک مرکز تعمیر پنکه میدیا در اصفهان ببرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

Call Now Buttonتماس با ما