تعمیر پنکه سانی در اصفهان

5/5 - (2 امتیاز)

تعمیر پنکه SUNNY در اصفهان

مرکز تعمیر پنکه سانی در اصفهان را از کجا پیدا کنیم؟ استفاده از پنکه روشی راحت و مقرون به‌صرفه برای خنک نگه داشتن محیط اطراف شما در غیاب AC است. در کشوری مانند ایران، به ویژه که در آن دما از بسیار گرم تا بسیار سرد متغیر است، یک پنکه می‌تواند به توزیع هوای سرد و گرم و حفظ دمای ایده‌آل کمک کند. با این حال، مهم نیست که چقدر پنکه‌های سقفی مفید هستند، زیرا اکثر افراد با چند مشکل رایج پنکه مواجه شده‌اند که ما برخی از مشکلات تکرار شونده را که ممکن است با راه حل‌های ساده برای رفع آنها با آنها روبرو شوید، فهرست کرده‌ایم. در صورتی که به تنهایی قادر به حل مشکل نبودید، دستگاه را به یک مرکز تعمیر پنکه سانی در اصفهان ببرید.

لرزیدن پنکه

وقتی پنکه لرزان به نظر می‌رسد، هر لحظه ممکن است بیفتند و لرزش یک مشکل رایج پنکه خواهدبود که سه دلیل اصلی برای آن وجود دارد؛

1- پنکه شما کیفیت پایینی دارد.

2- اشتباه نصب شده است.

3-یا یک یا چند تیغه آسیب دیده دارد.

دلیل دیگر می‌تواند خم شدن یا شل شدن اتصال باشد که این موضوع می‌تواند در براکت‌های تیغه، پیچ جعبه، میله پایین یا هر قسمت متصل دیگر رخ دهد. با گذشت زمان و با استفاده مکرر، این اتصالات می‌توانند چسبندگی خود را از دست بدهند و هر زمان که آن را روشن می‌کنید، پنکه شما تکان بخورد. در صورت وجود مشکلات جزئی، خود شما نیز می‌توانید آنها را حل کرده و در غیر این صورت به مرکز تعمیر پنکه سانی در اصفهان مراجعه کنید.

عملکرد پر سر و صدا

طبیعی است که پنکه هنگام کار صدایی ایجاد کند، اما صدای زیاد یک مشکل آشکار پنکه خواهدبود و کار کردن پنکه با صدای بلند نشانه دیگری از شل بودن اتصالات در فن، وسایل یا جعبه آن است. هنگامی که فن شما بچرخد و صدای بلندی ایجاد کند، این قطعات شل به هم می‌پیچند و مشکل دیگر می‌تواند بلبرینگ فن شما باشد؛ بلبرینگ‌ها همان چیزی هستند که تیغه‌های فن شما را می‌چرخانند؛ آنها باید به اندازه کافی تمیز و روغن کاری شوند تا از عدم وجود مقاومت یا اصطکاک اطمینان حاصل گردد که باعث ایجاد صدای ساییدن خواهدشد.

در یک سرعت گیر کرده است

تعمیر پنکه سانی در اصفهان

اگر از مشکلی مانند سرعت فن رنج می‌برید، اغلب به این معنی است که فن شما در حالت روشن تنها با یک سرعت کار می‌کند. یکی از دلایل چنین موضوعی این است که بلبرینگ‌های شما تمیز یا روغن کاری نشده‌اند. دلیل دیگر می‌تواند معیوب بودن فن شما باشد و دلایل دیگر نیز می‌تواند شامل داغ شدن بیش از حد موتور یا خرابی خازن شود که هر دو باعث خواهندشد فن شما فقط با یک سرعت کار کند و شاید نیاز باشد آن را به مرکز تعمیر پنکه سانی در اصفهان ببرید.

فن روشن نمی شود

اگر پنکه شما کار نمی کند یا روشن نمی شود، ممکن است به دلیل عدم دریافت برق باشد. این موضوع احتمال دارد به این دلیل رخ دهد که کلید مدار قطع شده یا خاموش است. برای تایید این موضوع، پنل خود را بررسی کنید و اگر مدارشکن به خوبی کار می‌کند، ممکن است مشکل از شل بودن سیم کشی و اتصالات باشد. فن سقفی شما همچنین می‌تواند به دلیل نقص داخلی مانند بلبرینگ‌ها یا گرم شدن بیش از حد موتور از کار بیفتد.

خرابی موتور

مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید، احتمال خرابی موتور است؛ این مشکل شاید برای شما تعجب آور باشد، اما آسیب رساندن به این قسمت آسان تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در واقع، وارد شدن فشار بیش از حد ناشی از آسیب پره‌های فن، سیم‌های شل یا یاتاقان روغنی ناکافی می‌تواند این کار را انجام دهد. در صورت خرابی موتور، بهتر است دستگاه را به یک مرکز تعمیر پنکه سانی در اصفهان ببرید.

راه حل: برای رفع این مشکل، باید به واحد برای تعویض موتور دسترسی داشته باشید. لطفا این مراحل را دنبال کنید:

  • برق رسانی به دستگاه را خاموش کنید
  • پیچ‌های نگهدارنده دریچه پانل بیرونی را در جای خود قرار دهید و آنها را با پیچ گوشتی باز کنید
  • پانل هواکش را بردارید
  • فن را بردارید
  • موتور را پیدا کنید و آن را با دقت باز کنید
  • آن را در جایی قرار دهید که بتوانید راحت روی آن کار کنید
  • در صورت لزوم آن را تعویض کنید
  • مهم است که موتور را قبل از خرید موتور جدید تست کنید، زیرا فقط ممکن است آسیب جزئی به آن وارد شده باشد.

گرمای بیش از حد

گرمای زیاد بدترین دشمن لوازم خانگی است! گرمای بیش از حد امکان دارد به دلایلی اتفاق بیفتد که از شایع ترین آنها می‌توان به آسیب فن، کارکرد بیش از حد موتور و انسداد دریچه هوا اشاره کرد. اگر دستگاه شما کار نمی کند، به احتمال زیاد یک یا چند جزء داخلی آن ممکن است در بازگرداندن هوا به درستی مشکل داشته باشند؛ به عنوان مثال، فرض کنید که پره‌های فن شما آسیب دیده است، این موضوع می‌تواند در هنگام چرخاندن آنها مقدار زیادی مقاومت هوا ایجاد کند که قادر خواهدبود موتور را بیش از حد به کار بگیرد و منجر به رسیدن به دماهای بالا شود.

این موضوع بسیار مهم است که قبل از کار با دستگاه خود، مطمئن شوید که تک تک اجزای آن در بهترین شرایط ممکن قرار دارند. این کار از مقاومت‌های بیش از حد و چرخش مناسب محور جلوگیری می‌کند. در غیر این صورت به تعمیر پنکه سانی در اصفهان نیاز نخواهیدداشت.

راه حل: در حالی که هیچ قانون کلی در مورد اینکه چند وقت یکبار باید اجزای پنکه خانه خود را بررسی کنید وجود ندارد، اما همیشه ایده خوبی است که سعی کنید حداقل هر دو ماه یکبار یا به محض اینکه هر گونه ناهنجاری را تشخیص دهید این کار را انجام دهید. برای دسترسی راحت به قطعات دستگاه خود برای بازرسی می‌توانید مراحل مربوط به نقطه قبل را دنبال کنید.

سخن پایانی

اگر صاحب یک پنکه هستید، حتماً خودتان با تعدادی از این مشکلات رایج پنکه سقفی مواجه شدید. گاهی اوقات خودتان قادر خواهید بود که این تعمیرات را امتحان کنید، اما همیشه بهتر است کارها را به متخصصان بسپارید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

Call Now Buttonتماس با ما